Letecké služby Hradec Králové a.s.

Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

 

OPEN SKIES FOR HANDICAPPED (OSH 2019)

15.6.2019 letiště Hradec Králové

Letecké služby Hradec Králové, a.s. budou pořádat dne 15.6.2019 již dvanáctý ročník akce „OPEN SKIES FOR HANDICAPPED“(OSH) na letišti Hradec Králové. Smyslem uvedené akce je umožnit našim postiženým spoluobčanům zážitek z vyhlídkového letu. Akce samotná je celodenní s doprovodným programem i pro ostatní veřejnost. Vstupné a parkovné je pro všechny návštěvníky akce zcela zdarma. Nad akcí převzal, jako i v minulých letech, záštitu ministr obrany ČR a významně ji podpoří finančně Královéhradecký kraj a Magistrát města Hradec Králové. V průběhu předešlých devíti ročníků si tohoto ojedinělého zážitku mohlo užít přes 30 000 účastníků z celé republiky. Pro 6500 postižených a jejich doprovod jsme dokázali zabezpečit vyhlídkové lety především díky technické podpoře ze strany české armády a finanční podpoře ze strany sponzorů. Tyto dobrovolné sponzorské příspěvky jsou používány výhradně ke krytí nákladů spojených s touto akcí.

Zdaleka největší podíl na zabezpečení a průběhu akce mělo vždy vojenské dopravní letectvo. S povděkem využíváme nenahraditelné přepravní možnosti letounu C-295 CASA především pro občany trvale upoutané na invalidní vozík a letounu L-410 pro ostatní postižené občany. Dále je pro postižené využíván letoun An-2. V letošním roce se představí i ultralehké letouny s úpravou pro postižené piloty a poprvé si s nimi bude možno i zaletět.

V rámci doprovodného programu během celého dne vystupují různé hudební skupiny, jsou prováděny ukázky PČR, leteckých akrobatů, parašutistů, vojenské historické i současné techniky, cvičení kynologů, jízdy autoškol, moto kaskadéra a leteckých modelářů. Dopravní podnik města Hradec Králové zapůjčuje turistický hradecký vláček, ve kterém si mohou zájemci projet celé letiště, a pro nejmenší bude připraven jako každoročně skákací hrad.

Během celého dne je pro postižené zajištěno bezplatné občerstvení a každý si odveze, mimo množství zážitků, i drobné upomínkové dárky.

Za uplynulých jedenáct let nás přišli osobně podpořit: Kardinál Dominik Duka, ministr zdravotnictví, ministr financí, hejtman Královéhradeckého kaje, primátoři města Hradec Králové, velitelé vzdušných sil AČR a další osobnosti kulturního a veřejného života.

Tato charitativní akce je na našem území svým rozsahem ojedinělá a zcela nezištná, a proto bychom chtěli v této, již dvanáctý rok trvající tradici, pokračovat i nadále a zachovat základní myšlenku - udělat něco pozitivního pro naše postižené spoluobčany.

Podrobnosti, jako i upřesňovaný program, zveřejňujeme na webových stránkách společnosti www.lshk.cz.

KONTAKTY:

e-mail: osh@lshk.cz

K přečtení uvedených dokumentů potřebujete program Acrobat Reader.
Pokud ho nemáte nainstalovaný, můžete jeho bezplatnou verzi stáhnout zde.