Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

 

 

8. kolo Poháru Petra Tučka – Hradec Králové

 8. kolo Poháru Petra Tučka – Hradec Králové

 

Dne 1.8.2015 proběhlo na letišti Hradec Králové 8. kolo letecké navigační soutěže seriálu Poháru Petra Tučka. Tato soutěž byla otevřená pro ULL, motorové závěsné kluzáky a ostatní letouny a vrtulníky. Soutěžilo se v kategorii A (sportovní) a kategorii B (rekreační).

 

Trať s 6 otočnými body byla postavena na východ od letiště a celkově měřila 105 km. Pro zpestření byly všechny OB včetně VBT a KBT vybrány jako bývalé práškařské plochy. Na trati byli rozmístěny 4 znaky a soutěžící vyhledávali v kat. „A“ 16 a v kat. „B“ 12 fotek. Rekreační kategorie navíc měla pro jednodušší dohledání k dispozici fotografie otočných bodů. Michael Lacko na trati dále rozmístil 8 známých časových bran a mimo ně, hlavně pro sportovní kategorii, množství tajných časový nebo průletových bran. Let byl ukončen přistáním do decku s motorem v chodu.

 

Samotné soutěže se v obou kategoriích zúčastnilo 30 osádek. S dohlednostmi nad 50 km a s jasným počasí nebyl problém, jen čerstvější vítr kolem 25 km/h působil posádkám starosti při letu nad Orlickými horami. Toto se projevilo hlavně při dodržení časových bran. Inovaci ve vytýčení decku (vidět od 3. zatáčky) piloti ocenili a vítr proti jistě zpřesnil přistání.

 

Celorepublikové veřejné klání v navigaci určené pro všechny milovníky létání bylo ukončeno předáním pohárů prvním třem osádkám každé kategorie letovým ředitelem firmy DSA, a.s. panem Hejrou a ředitelem Leteckých služeb Hradec Králové a.s. panem Grigou. Poháry do soutěže věnovala společnost DSA a.s. Další účastníci byli odměněni věcnými cenami věnovanými firmami LSHK, a.s. a CAA, s.r.o. pořádající letošní CIAF 2015. Podrobné vyhodnocení jednotlivců a samozřejmě i celkové pořadí dle kategorií můžete najít na stránkách LAA : http://ppt.laacr.cz/competitionDetail.php?id=19

 

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kdo pomáhali soutěž organizovat, posádkám za dodržování pravidel létání a jejich přiměřenou míru soutěživosti hlavně při přistání do decku. Budu se těšit na příští ročník PPT konaný na letišti Hradec Králové, kde rádi přivítáme i nové závodníky. 

Více fotek ve ''Fotogalerie - Rok 2015''

Tomáš Kvítek