Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

 

 

Novinky LKHK 2014

LKHK s novinkami pro rok 2014

 

Rekultivovaná dráha 34L/16R

 

V říjnu 2013 byla uzavřena travnatá dráha z důvodu nevyhovujícího povrchu pro provoz. Tato byla před zoráním chemicky ošetřena, dorovnána novou zeminou a ve stejném měsíci osázena. V letošním roce byla dráha pravidelně sečena aby byla dne 5. června slavnostně pokřtěna a otevřena pro běžný provoz. Zatěžkávací zkouška proběhla hned následující den, kdy na letišti proběhla letecká navigační soutež seriálu Pohár Petra Tučka s přistáním do decku.

 

Fotografie zde.

 

Osvětlení GA

 

Ke konci roku 2013 bylo firmou ELTODO předáno nové osvětlení stojánky všobecného letectví před hangárem č. 71. Toto je možné v letošním roce naplno využívat přilétávajícími a odlétávajícími letouny pro odbavení po západu slunce.

Fotografie zde.

Molo

 

V rámci volného času přísušníci Leteckých služeb a ostatní dobrovolníci upravili prostor za stojánkou NORTH (sever, železná stojánka), který mohou využít návštěvníci a samozřejmě i místní uživatelé našeho letiště pro příjemné chvíle odpočinku, stanování, koupání, grilování atd. Prostor se nachází na břehu Správčického písníku, kde je zaručena dlouhodobě čistá voda, vhodná pro potápění a další vodní sporty (jizda na motorovém člunu, skútru, vodních lyžích, wakeboardu, viz.: www.spravcak.cz)

 

Fotografie zde.