Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

 

 

PublicRadar

PublicRadar je nástroj určený pro shromažďování přehledové informace o pohybech cílů všeobecného letectví. Přestože je primárně určen pro letecké cíle lze stejně využít pro sledování cílů pozemních, pohybů související s letouny a letišti, případně pro sledování jiných druhů dopravy a přepravy.

Aktuálně je k dispozici veřejná verze PublicRadar Free (www.publicradar.cz), která je volně přístupná pro širokou veřejnost. Z pohledu letectví je tato veřejná verze určena hlavně pro ověření, vyzkoušení a získání názoru na systém. Cílovým řešením pro všeobecné letectví je vytvořit vyhrazenou oblast GA (General Aviation), do které mají přístup jen registrovaní uživatelé a která vedle zobrazení poskytuje další funkce.

MobileTracer (MT-logo.png)
Součástí řešení sledování je mobilní aplikace MobileTracer, která využije váš telefon nebo tablet (Android nebo Apple) jako trackovací zařízení. Mobilní zařízení prostřednictvím zabudovaného GPS detekuje svojí polohu a prostřednictvím mobilní sítě ji odesílá na server k centrálnímu zpracování. Na serveru pak lze nashromážděné polohy on-line sledovat http://public.publicradar.cz/googleview/free.html). Mobilní zařízení takto pracuje s rozumnou spolehlivostí do výšky 3000m AGL a rychlosti 200MPH.

Instalace MT
Instalaci MobileTracer na mobilní zařízení provedete obdobně jako každou jinou aplikaci.

Pro zařízení Android:v Google Play vyhledat "mobiletracer cs soft" nebo "cz.cssoft.mtracer"
V prohlížeči se přihlásit ke Google účtu a zvolit následující odkaz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.cssoft.mtracer

Pro zařízení Apple (iPhon & iPad):
v AppStore vyhledat "MobileTracer cs soft“
v prohlížeči navštívit Apple iTunes na následujícím odkazu:
https://itunes.apple.com/in/app/mobiletracer/id1019179148?mt=8

Spuštění MT (MT-screen.jpg)
MobileTracer pracuje jako tracker a součástí polohy posílá také identifikaci (Aircraft ID). Při prvním spuštění si tedy aplikace vyžádá vložit zvolené Aircraft ID, které lze pak přes menu aplikace měnit. Aplikace MobileTracer zahájí trackovací činnost přepnutím do Flight Mode (tlačítkem v horní části obrazovky). Ukončení činnosti se provede přepnutím zpět.

Provoz
Ve stavu Flight Mode již aplikace nevyžaduje žádnou obsluhu. Trackovací činnost probíhá úplně samostatně na pozadí, tedy i po opuštění aplikace. Mobilní zařízení může tedy během letu být zcela bez obsluhy, případně využito pro jiné účely, jiné aplikace.

On-line sledování je pak dostupné na stránkách serveru:
http://public.publicradar.cz/googleview/free.html